Ålems OK ungdomens 5-dagars 5 maj 2009ti 2009-05-05 19:50
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid 



H16  (2)       4030 m                      

    1          Oskar Lundkvist         Nybro OK                     29:49 

               Stephen Svensson        Torsås OK                 Ej godk. 



H14  (6)       3140 m                      

    1          Svante Crona            Kalmar OK                    36:46 
    2          Johan Liljebjörn        Nybro OK                     37:48 
    3          Carl Alvelid            Kalmar OK                    40:28 
    4          Carl Torstensson        Emmaboda Verda OK            42:40 
    5          Arvid Ervasti           Emmaboda Verda OK            44:12 
    6          Christian Karlsson      Torsås OK                    47:42 



H12  (11)      2390 m                      

    1          Nils Hammaräng Grip     Kalmar OK                    22:43 
    2          Arne Lindström          Torsås OK                    25:45 
    3          Elias Lindblad          Kalmar OK                    29:27 
    4          Kalle Fahlstedt         Kalmar OK                    30:13 
    5          Alfred Åhman            Kalmar OK                    31:32 
    6          Mikael Zackrisson       Emmaboda Verda OK            44:08 
    7          Isak Alexandersson      Kalmar OK                    51:52 
    8          Erik Torenstam          Emmaboda Verda OK            55:37 

               Henrik Ingholt          Nybro OK                  ej start 
               John Karlsson           Emmaboda Verda OK         ej start 
               Olle Gillsjö            Alstermo IF               ej start 



H10  (4)       2020 m                      

    1          Jonathan Johansson      Nybro OK                     16:16 
    2          Axel Lindström          Torsås OK                    17:46 
    3          Samuel Engsmo-Österlund Alstermo IF                  19:15 

               Tom Karlsson            Emmaboda Verda OK         ej start 



D16  (6)       3540 m                      

    1          Maria Johansson         Torsås OK                    28:47 
    2          Sara Emilsson           Torsås OK                    38:02 
    3          Elise Hjelm             Torsås OK                    47:56 

               Sofia Nyström           Ålems OK                  ej start 
               Erika Lindgren          Nybro OK                  ej start 
               Freya Almqvist-Haas     Nybro OK                  ej start 



D14  (2)       3140 m                      

    1          Hedvig Almqvist-Haas    Nybro OK                     35:49 
    2          Klara Alvelid           Kalmar OK                    45:51 



D12  (11)      2390 m                      

    1          Louisa Torstensson      Emmaboda Verda OK            22:04 
    2          Elin Lundkvist          Nybro OK                     22:28 
    3          Emma Svensson           Torsås OK                    33:29 
    4          Stina Andersson         Torsås OK                    38:45 
    5          Ellen Engsmo-Österlund  Alstermo IF                  46:06 
    6          Amanda Dahlström        Kalmar OK                    54:07 
    7          Clecilia Häggqvist      Emmaboda Verda OK            54:35 
    8          Madelene Josefsson-Karl Torsås OK                  1:09:03 

               Moa Hansson             Torsås OK                 Ej godk. 
               Ida Andersson           Ålems OK                  ej start 
               Clara Hammarling        Emmaboda Verda OK         ej start 



D10  (9)       2020 m                      

    1          Ophelia Almqvist-Haas   Nybro OK                     15:13 
    2          Tea Gustavsson          Emmaboda Verda OK            16:20 
    3          Ulrika Sandebäck        Ålems OK                     17:18 
    4          Agnes Lindblad          Kalmar OK                    19:07 
    5          Signe Nylander          Kalmar OK                    22:50 
    6          Tove Hermansson         Kalmar OK                    23:37 
    7          Clara Jonsson           Alstermo IF                  24:02 
    8          Carin Sundh             Kalmar OK                    25:51 

               Ellen Kallerbäck        Emmaboda Verda OK         Ej godk. 



INSKOLNING  (1 2020 m                      

               Jonathan Jonsson        Ålems OK                     Godk. 
               Rasmus Johansson        Nybro OK                     Godk. 
               William Ekvall          Ålems OK                     Godk. 
               Carl Rindstig           Ålems OK                     Godk. 
               Gustav Forsberg         Ålems OK                     Godk. 
               Nils Oscarsson          Ålems OK                     Godk. 
               Calle Fransson          Kalmar OK                    Godk. 
               Viktor Pettersson       Ålems OK                     Godk. 
               Martin Gardestig        Ålems OK                     Godk. 
               Darius Volanen          Kalmar OK                    Godk. 
               Elias Torstensson       Emmaboda Verda OK            Godk. 
               Jussi Volanen           Kalmar OK                    Godk. 
               Viktor Alexandersson    Torsås OK                    Godk. 
               Vicktor Lundkvist       Nybro OK                     Godk. 
               Erika Robertsson        Ålems OK                     Godk. 

               Freja Schoen            Kalmar OK                 ej start 
               Sanna Jonsson           Ålems OK                  ej start 
               Sofia Robertsson        Ålems OK                  ej start 



HD13-16L  (6)  2630 m                      

               Jakob Andersson         Torsås OK                    Godk. 
               Albin Hagalid           Torsås OK                    Godk. 

               Jakob Palm              Alstermo IF               Ej godk. 
               Ida Gillsjö             Alstermo IF               ej start 
               Isak Ernstig            Alstermo IF               ej start 
               Lisa Rindstig           Ålems OK                  ej start