Ungdomens 5-dagars Etapp-4 Ålems OKti 2012-05-29 20:40
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (3)       4130 m                      

    1          Henrik Ingholt          Nybro OK                     47:50          

               Andreas Karlsson        Emmaboda Verda OK         Ej godk.          
               Johannes Lindvall       Nybro OK                  ej start          



H14  (7)       3210 m                      

    1          Erik Liljebjörn         Nybro OK                     24:53          
    2          Nils Hammaräng Grip     Kalmar OK                    27:18          
    3          Elias Lindblad          Kalmar OK                    36:10          
    4          Jonathan Johansson      Nybro OK                     37:52          
    5          Carl Rindstig           Ålems OK                     40:20          
    6          Isak Alexandersson      Kalmar OK                    50:16          

               Alfred Åhman            Kalmar OK                 ej start          



H12  (16)      2440 m                      

    1          Emilio Ixcot Nilsson    Emmaboda Verda OK            21:31          
    2          Simon Eriksson          Emmaboda Verda OK            21:50          
    3          Gustav Olsson           Torsås OK                    22:44          
    4          Olof Wetterstad         Kalmar OK                    28:49          
    5          Victor Magnusson        Torsås OK                    30:44          
    6          Olle Bonnedahl          Kalmar OK                    30:57          
    7          Samuel Engsmo Österlund Alstermo IF                  32:19          
    8          Gustav Karlsson         Torsås OK                    33:11          
    9          John Örman              Kalmar OK                    33:53          
   10          Ludvig Alexandersson    Kalmar OK                    39:07          

               Alfred Bertilsson       Torsås OK                 ej start          
               Markus Roach            Torsås OK                 ej start          
               David Lindahl           Kalmar OK                 ej start          
               Alexander Loo           Kalmar OK                 ej start          
               Filip Knutsson          Kalmar OK                 ej start          
               Edvin Strandberg        Kalmar OK                 ej start          



H10  (9)       2020 m                      

    1          Hugo Unosson            Kalmar OK                    17:41          
    2          Oliver Eriksson         Emmaboda Verda OK            19:33          
    3          Rasmus Johansson        Nybro OK                     20:47          
    4          Isac Karlsson           Ålems OK                     21:38          
    5          Jonathan Konradsson     Kalmar OK                    22:59          
    6          Vicktor Lundqvist       Nybro OK                     24:57          

               Lukas Hedberg           Alstermo IF               ej start          
               Nimus Hellström         Kalmar OK                 ej start          
               Olle Kallerbäck         Emmaboda Verda OK         ej start          



D16  (3)       4130 m                      

    1          Lovisa Torstensson      Emmaboda Verda OK            36:14          
    2          Elin Lundkvist          Nybro OK                     38:17          

               Hedvig Almqvist-Haas    Nybro OK                  ej start          



D14  (3)       3210 m                      

    1          Ulrika Sandebäck        Ålems OK                     39:04          
    2          Ellen Engsmo Österlund  Alstermo IF                  44:14          

               Jennie Gustafsson       Emmaboda Verda OK         ej start          



D12  (7)       2440 m                      

    1          Kajsa Ekdahl            Emmaboda Verda OK            29:26          
    2          Tilda Gunnarsson        Emmaboda Verda OK            29:46          
    3          Ottila Törnqviist       Ålems OK                     39:34          

               Ophelia Almqvist-Haas   Nybro OK                  ej start          
               Ebba Alriksson          Nybro OK                  ej start          
               Moa Bengtsson           Torsås OK                 ej start          
               Ellen Kallerbäck        Emmaboda Verda OK         ej start          



D10  (5)       2020 m                      

    1          Lisa Olsson             Torsås OK                    18:38          
    2          Filippa Söderberg       Kalmar OK                    21:28          
    3          Ebba Lindstrand         Kalmar OK                    27:32          
    4          Annie Mårtensson-Gleisn Kalmar OK                    30:31          
    5          Saga Nylander           Kalmar OK                    37:05          



INSKOLNING  (2 1900 m                      

               Ines Ixcot Nilsson      Emmaboda Verda OK            Godk.          
               Maja Fredriksson        Kalmar OK                    Godk.          
               Alma Fredriksson        Kalmar OK                    Godk.          
               Nathalie Westlund       Torsås OK                    Godk.          
               Filip Gummesson         Nybro OK                     Godk.          
               Saga Fredriksson        Kalmar OK                    Godk.          
               Sofia Robertsson        Ålems OK                     Godk.          
               Hugo Dahl               Kalmar OK                    Godk.          
               Viktoria Loo            Kalmar OK                    Godk.          
               Hedda Strandberg        Kalmar OK                    Godk.          
               Jonathan Stighag        Kalmar OK                    Godk.          
               Benjamin Klemming       Kalmar OK                    Godk.          
               Zander Alexandersson    Kalmar OK                    Godk.          
               Emilia Jakobsson        Nybro OK                     Godk.          

               Alvin Jakobsson         Nybro OK                  Ej godk.          
               Minna Hedberg           Alstermo IF               ej start          
               Lova Karlsson           Ålems OK                  ej start          
               Erik Alriksson          Nybro OK                  ej start          
               Noel Lundgren           Torsås OK                 ej start          
               Nellie Lundgren         Torsås OK                 ej start          
               Albin Rooth             Torsås OK                 ej start          
               Sebastian Persson       Torsås OK                 ej start          
               Elin Rooth              Torsås OK                 ej start          
               Erik Emrin              Kalmar OK                 ej start          
               Felicia Lindahl         Kalmar OK                 ej start          
               Ebba Emrin              Kalmar OK                 ej start          
               Signe Jonsson           Emmaboda Verda OK         ej start          
               Ludvig Fransson         Emmaboda Verda OK         ej start          



HD 13-16L  (4) 2630 m                      

    1          Victor Bergh            Torsås OK                    22:17          
    2          Jonathan Westlund       Torsås OK                    24:07          

               Arne Lindström          Torsås OK                 Ej godk.          
               Erik Rask Hemmingsgård  Emmaboda Verda OK         ej start