Ålems OK ung 5-dagars E1 2015ti 2015-05-05 19:51
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
INSK (26)1,9 km8 K
PlStartnrNamnTid
1(101)2(102)3(103)4(104)5(105)6(106)7(107)8(100)Mål
 
124Petter Sandin-Bancovic19:053:166:149:3910:4212:0014:5318:0818:4819:05
Nybro OK3:162:583:251:031:182:533:150:400:17
221Edda Emrin20:003:396:179:4311:0112:1515:1719:0519:3620:00
Kalmar OK3:392:383:261:181:143:023:480:310:24
320Saga Fredriksson20:073:407:2410:3911:5713:0316:0919:0619:4220:07
Kalmar OK3:403:443:151:181:063:062:570:360:25
422Olof Lundqvist22:293:507:1912:1113:2714:2918:3021:1421:5522:29
Kalmar OK3:503:294:521:161:024:012:440:410:34
512Benjamin Klemming23:314:567:4411:1913:0314:2117:5522:0723:0423:31
Kalmar OK4:562:483:351:441:183:344:120:570:27
67Oskar Lundqvist24:233:567:0311:1912:3413:4216:5621:4523:4624:23
Kalmar OK3:563:074:161:151:083:144:492:010:37
79Sofie Malmkvist24:273:396:4310:4112:1113:3018:3622:3423:4524:27
Kalmar OK3:393:043:581:301:195:063:581:110:42
88Linus Runesson24:513:467:4912:1013:5216:1619:3523:3224:1924:51
Kalmar OK3:464:034:211:422:243:193:570:470:32
91Gustav KLingsell24:593:568:0212:1514:0516:3419:4323:4124:3324:59
Kalmar OK3:564:064:131:502:293:093:580:520:26
104Oskar Andersson25:115:188:0812:2914:3115:4019:2623:4424:3925:11
Kalmar OK5:182:504:212:021:093:464:180:550:32
1118Linnea Lindh25:393:537:4211:5713:3114:5019:4624:1625:0425:39
Ålems OK3:533:494:151:341:194:564:300:480:35
1217August Lindh25:413:497:3911:5213:1714:4219:4324:1124:5725:41
Ålems OK3:493:504:131:251:255:014:280:460:44
1316Bella Glaad26:415:149:0714:0216:0917:2421:3125:1725:5926:41
Nybro OK5:143:534:552:071:154:073:460:420:42
146Vendela Stighag27:215:2910:1314:2415:4216:5120:5926:0226:5527:21
Kalmar OK5:294:444:111:181:094:085:030:530:26
1514Melvin Hansson27:434:479:2514:2418:0119:1722:4226:2527:1627:4311:50
Emmaboda Verda OK4:474:384:593:371:163:253:430:510:27*113
163Esther Eriksson29:285:269:4215:2116:3618:1323:3428:0528:5829:28
Kalmar OK5:264:165:391:151:375:214:310:530:30
172Jonas Lohbeck30:528:0211:4017:3918:5920:5024:4929:1630:1730:52
Kalmar OK8:023:385:591:201:513:594:271:010:35
1815Olof Nyquist31:315:4511:1116:1718:0320:1525:2629:2530:4731:31
Emmaboda Verda OK5:455:265:061:462:125:113:591:220:44
1923Alvin Jakobsson33:295:349:4714:1016:1818:1725:0231:5633:0033:29
Nybro OK5:344:134:232:081:596:456:541:040:29
2019Tekla Gunnarsson35:439:0012:1215:4517:0325:4130:2134:1035:0835:43
Emmaboda Verda OK9:003:123:331:188:384:403:490:580:35
2125Elin Karlsson38:0211:0516:3524:3826:3628:3032:2536:3537:3538:02
Torsås OK11:055:308:031:581:543:554:101:000:27
2213Wilma Lindstrand39:326:2212:3819:3822:2424:5930:2537:3938:5139:32
Kalmar OK6:226:167:002:462:355:267:141:120:41
 
106Emilius BodenasFelst.4:198:2211:4012:2713:2116:5520:15-----21:13
Nybro OK4:194:033:180:470:543:343:200:58
5Alice Gleisnerej start
Kalmar OK
11Albin Adolfsson Brewitzej start
Kalmar OK
10Malva Hovenäsej start
Kalmar OK
 
 
 
H10 (11)2,2 km7 K
PlStartnrNamnTid
1(108)2(109)3(110)4(111)5(102)6(103)7(100)Mål
 
127Olle Bengtsson20:333:104:296:489:1414:1417:0420:1320:33
Kalmar OK3:101:192:192:265:002:503:090:20
236Gustav Fransson20:433:444:386:519:4114:2917:2220:2120:43
Emmaboda Verda OK3:440:542:132:504:482:532:590:22
331Oskar Bonnedahl21:153:254:256:308:5914:5618:0320:5121:15
Kalmar OK3:251:002:052:295:573:072:480:24
428Erik Emrin23:213:364:516:589:5716:1719:4322:5223:21
Kalmar OK3:361:152:072:596:203:263:090:29
530Emil Hesselmark24:553:565:047:5411:0717:2721:0824:2424:55
Kalmar OK3:561:082:503:136:203:413:160:31
633Edvin Nelsson26:264:295:518:1511:1617:0821:3226:0026:26
Kalmar OK4:291:222:243:015:524:244:280:26
729Viktor Argus28:503:555:269:1712:3720:0724:1928:2028:50
Kalmar OK3:551:313:513:207:304:124:010:30
832Arthur Lindström31:056:187:2710:0414:1222:0926:5030:3631:05
Torsås OK6:181:092:374:087:574:413:460:29
926Max Dahl31:2712:4013:4816:1518:5124:3028:0431:0131:2720:4525:47
Kalmar OK12:401:082:272:365:393:342:570:26*101*113
 
35Gabriel Sandbergej start
Kalmar OK
34Filip Gummessonej start
Nybro OK
 
 
 
D10 (7)2,2 km7 K
PlStartnrNamnTid
1(108)2(109)3(110)4(111)5(102)6(103)7(100)Mål
 
140Alma Fredriksson24:362:584:4514:1916:2119:4121:5924:1824:36
Kalmar OK2:581:479:342:023:202:182:190:18
237Vega Victor26:023:545:437:5210:3819:4622:4525:3926:028:12:468:12:068:13:178:13:23
Nybro OK3:541:492:092:469:082:592:540:23*84*79*88*87
342Hanna Klingsell28:314:485:578:3212:2419:3523:3728:0828:31
Kalmar OK4:481:092:353:527:114:024:310:23
439Molly Pettersson29:033:445:227:3611:0516:5825:3128:3229:0323:27
Nybro OK3:441:382:143:295:538:333:010:31*113
541Emilia Jakobsson49:198:3212:1518:5723:4634:1542:3148:3249:19
Nybro OK8:323:436:424:4910:298:166:010:47
 
43Linnea Almqvistej start
Nybro OK
38Elvira Skobeej start
Kalmar OK
 
 
 
H12 (15)2,6 km9 K
PlStartnrNamnTid
1(108)2(155)3(111)4(102)5(113)6(114)7(106)8(153)9(100)Mål
 
151Hugo Unosson18:092:375:086:229:1910:3212:3315:2616:4017:5218:09
Kalmar OK2:372:311:142:571:132:012:531:141:120:17
257Malte Gunnarsson24:392:516:378:3512:4215:3518:0821:3923:0824:2124:39
Emmaboda Verda OK2:513:461:584:072:532:333:311:291:130:18
358Lukas Hagberg26:233:488:159:5213:5116:1419:0722:4924:2326:0126:23
Kalmar OK3:484:271:373:592:232:533:421:341:380:22
454Viktor Lundqvist27:333:248:1610:0113:5915:4419:1623:3025:2727:0927:33
Nybro OK3:244:521:453:581:453:324:141:571:420:24
550Isak Karlsson28:322:526:237:5513:1714:3420:5524:3926:2828:1428:32
Ålems OK2:523:311:325:221:176:213:441:491:460:18
656Adam Nelson31:093:248:2810:1415:0916:4520:0226:3129:1930:5031:09
Kalmar OK3:245:041:464:551:363:176:292:481:310:19
745Ferdinand Klingsell31:423:508:0910:2015:5917:5121:5127:1129:3931:2131:42
Kalmar OK3:504:192:115:391:524:005:202:281:420:21
855Ludvig Fransson32:353:448:1810:2515:0516:4320:0326:1330:0532:1532:35
Emmaboda Verda OK3:444:342:074:401:383:206:103:522:100:20
944Adam Hesselmark34:343:469:4012:1918:2420:0024:1229:2931:5234:0334:34
Kalmar OK3:465:542:396:051:364:125:172:232:110:31
1048Anton Lindström34:503:4311:0213:2919:0621:2424:2529:4532:3234:2434:50
Torsås OK3:437:192:275:372:183:015:202:471:520:26
1149Oskar Nyquist56:504:1811:5214:4928:0130:3135:1048:3853:3756:2456:50
Emmaboda Verda OK4:187:342:5713:122:304:3913:284:592:470:26
 
46Ville EkströmFelst.2:536:077:5715:5017:0419:41-----24:4626:0828:37
Ålems OK2:533:141:507:531:142:375:051:222:29
52Erik Alrikssonej start
Nybro OK
53Albin Svenssonej start
Kalmar OK
47Herman Brandtej start
Kalmar OK
 
 
 
D12 (13)2,6 km9 K
PlStartnrNamnTid
1(108)2(155)3(111)4(102)5(113)6(114)7(106)8(153)9(100)Mål
 
169Sofia Robertsson26:093:217:178:5713:1414:3917:3022:3624:2325:4826:09
Ålems OK3:213:561:404:171:252:515:061:471:250:21
271Filippa Söderberg26:316:329:4811:3115:2216:3219:0522:4624:3826:1226:31
Kalmar OK6:323:161:433:511:102:333:411:521:340:19
370Meja Hansson27:343:097:058:5714:1215:3418:5223:2225:3327:1227:34
Emmaboda Verda OK3:093:561:525:151:223:184:302:111:390:22
459Edda Lindstrand30:093:138:2710:2317:4419:0922:0126:0927:5829:4530:097:0129:05
Kalmar OK3:135:141:567:211:252:524:081:491:470:24*110*107
567Elin Andersson30:173:307:109:0014:3119:0222:1126:2328:2129:5630:17
Kalmar OK3:303:401:505:314:313:094:121:581:350:21
665Maja Fredriksson31:283:1411:0312:4818:2719:3723:3727:4129:3831:1031:28
Kalmar OK3:147:491:455:391:104:004:041:571:320:18
763Alwa Nilsson33:073:147:549:5715:2216:5020:0925:5530:5832:4333:07
Kalmar OK3:144:402:035:251:283:195:465:031:450:24
866Magda Baum35:533:238:3711:2517:3719:2024:3530:2833:5635:3335:53
Kalmar OK3:235:142:486:121:435:155:533:281:370:20
961Judith Lundqvist35:574:0113:0215:4820:5922:1227:3832:0033:5135:3635:573:32:143:34:553:42:58
Kalmar OK4:019:012:465:111:135:264:221:511:450:21*139*132*143
3:47:523:58:124:08:304:13:334:16:114:17:06
*144*145*146*147*142*100
1068Merle Mikosch37:515:1111:1514:1920:2922:3626:1432:5335:2337:1637:51
Kalmar OK5:116:043:046:102:073:386:392:301:530:35
1164Frida Wohlan48:325:4414:4017:1822:3134:3038:0743:2046:1048:0748:321:409:4618:11
Kalmar OK5:448:562:385:1311:593:375:132:501:570:25*109*102*110
22:3326:2429:5332:27
*103*111*107*112
 
62Annie Gleisnerej start
Kalmar OK
60Linnea Skobeej start
Kalmar OK
 
 
 
H14 (11)3,5 km12 K
PlStartnrNamnTid
1(152)2(142)3(155)4(143)5(144)6(154)7(145)8(146)9(114)10(106)11(153)12(100)Mål
 
182Olle Kallerbäck27:351:304:467:089:2114:3016:0117:3020:0022:3325:0426:1427:1927:35
Emmaboda Verda OK1:303:162:222:135:091:311:292:302:332:311:101:050:16
274Adrian Skobe31:171:293:596:038:3915:3418:4020:0022:2825:0828:2229:4630:5531:17
Kalmar OK1:292:302:042:366:553:061:202:282:403:141:241:090:22
379John Örman33:441:254:117:099:4917:1619:1720:5624:2027:0030:1732:0033:2433:44
Kalmar OK1:252:462:582:407:272:011:393:242:403:171:431:240:20
478Rasmus Johansson34:591:303:536:369:2216:5720:5622:2925:1728:0831:4833:2734:3934:59
Nybro OK1:302:232:432:467:353:591:332:482:513:401:391:120:20
581Olle Bonnedahl41:111:504:297:1311:5524:3426:3128:0931:1534:2037:3339:3840:5141:11
Kalmar OK1:502:392:444:4212:391:571:383:063:053:132:051:130:20
680Oliver Eriksson46:521:153:485:417:3530:5632:4334:2536:5540:0043:3345:0646:3146:52
Emmaboda Verda OK1:152:331:531:5423:211:471:422:303:053:331:331:250:21
5:0946:01
*110*107
776Isak Hagberg51:052:034:306:5315:3533:5135:4437:1239:4244:2347:3449:3350:4751:05
Kalmar OK2:032:272:238:4218:161:531:282:304:413:111:591:140:18
 
77Jonathan KonradssonFelst.1:294:087:039:34-----34:1836:2239:3542:2445:5653:2554:4955:14
Kalmar OK1:292:392:552:3124:442:043:132:493:327:291:240:25
73Erik Ålindej fullf.2:055:569:1419:2549:50------------------------------1:09:461:10:57
Kalmar OK2:053:513:1810:1130:2519:561:11
75Viggo Thuressonej start
Kalmar OK
72Hampus Gustafssonej start
Kalmar OK
 
 
 
D14 (3)3,5 km12 K
PlStartnrNamnTid
1(152)2(142)3(155)4(143)5(144)6(154)7(145)8(146)9(114)10(106)11(153)12(100)Mål
 
185Lisa Olsson32:251:444:196:489:1616:3818:4720:1223:0026:0729:1630:5432:0732:25
Torsås OK1:442:352:292:287:222:091:252:483:073:091:381:130:18
283Kajsa Ekdahl36:291:324:397:5611:2818:3821:5024:3327:1230:0533:1834:5236:1036:29
Emmaboda Verda OK1:323:073:173:327:103:122:432:392:533:131:341:180:19
384Erika Robertsson37:241:425:248:2611:3718:5820:4622:1025:0828:2333:3135:4337:0237:24
Ålems OK1:423:423:023:117:211:481:242:583:155:082:121:190:22
 
 
 
H16 (7)4,5 km11 K
PlStartnrNamnTid
1(152)2(151)3(155)4(150)5(148)6(149)7(154)8(145)9(146)10(156)11(100)Mål
 
192Gustav Olsson40:115:207:549:3813:1419:2923:2127:0228:1230:0437:3639:5440:11
Torsås OK5:202:341:443:366:153:523:411:101:527:322:180:17
291Carl Rindstig44:371:354:467:2312:1420:2424:3929:4831:1833:2641:5044:1944:37
Ålems OK1:353:112:374:518:104:155:091:302:088:242:290:18
390Johathan Johansson48:091:265:417:5414:1121:3226:2131:2233:1936:0945:1847:5148:09
Nybro OK1:264:152:136:177:214:495:011:572:509:092:330:18
487Simon Eriksson51:121:104:116:0813:5923:0330:0435:5937:2739:4248:4150:5651:12
Emmaboda Verda OK1:103:011:577:519:047:015:551:282:158:592:150:16
 
86David Lindbladej start
Kalmar OK
88Viktor Thuressonej start
Kalmar OK
89Elias Torstenssonej start
Emmaboda Verda OK
 
 
 
D16 (4)4,4 km11 K
PlStartnrNamnTid
1(151)2(155)3(143)4(150)5(148)6(149)7(154)8(145)9(146)10(156)11(100)Mål
 
194Tilda Gunnarsson53:033:155:307:5710:3719:1631:1036:3938:0240:3649:4852:4353:03
Emmaboda Verda OK3:152:152:272:408:3911:545:291:232:349:122:550:20
296Ottilia Törnkvist1:19:304:449:3113:4219:0431:2342:5651:1054:4059:301:14:361:19:081:19:30
Ålems OK4:444:474:115:2212:1911:338:143:304:5015:064:320:22
 
95Ebba Alrikssonej start
Nybro OK
93Ulrika Sandebäckej start
Ålems OK
 
 
 
HD13-16L (9)2,6 km9 K
PlStartnrNamnTid
1(108)2(155)3(101)4(113)5(114)6(105)7(106)8(153)9(100)Mål
 
198Axel Lindström22:562:506:129:0212:4115:3216:5419:1521:1822:3822:561:44:221:51:012:09:37
Torsås OK2:503:222:503:392:511:222:212:031:200:18*67*70*75
2103Nathalie Westlund25:333:056:4510:1714:4417:3119:0921:4523:4225:1525:33
Torsås OK3:053:403:324:272:471:382:361:571:330:18
3105Oscar Lindh25:542:577:0410:0414:3017:1018:3820:5723:2225:2425:54
Ålems OK2:574:073:004:262:401:282:192:252:020:30
4102Tuva Ekström26:593:217:1310:3814:5817:5919:3722:5424:5726:3126:59
Ålems OK3:213:523:254:203:011:383:172:031:340:28
599Algot Lindström30:494:309:0813:3117:4321:2323:1126:2028:5030:3030:49
Torsås OK4:304:384:234:123:401:483:092:301:400:19
6104Beata Fransson33:213:308:3712:5818:4122:3324:3327:5730:3332:5933:21
Emmaboda Verda OK3:305:074:215:433:522:003:242:362:260:22
7100Edvin Erksson36:073:528:5513:3219:4224:0326:1730:4033:0535:5136:07
Torsås OK3:525:034:376:104:212:144:232:252:460:16
 
101Amanda Carlssonej start
Torsås OK
97Elin Smedbergej start
Torsås OK