Etapp 2 U5 Ålems OK 2016ti 2016-05-10 19:57
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
INSK (23)2,1 km7 K
PlStartnrNamnTid
1(108)2(151)3(101)4(102)5(103)6(104)7(100)Mål
 
18Benjamin Klemming19:151:486:069:0110:1813:0215:2318:1219:15
Kalmar OK1:484:182:551:172:442:212:491:03
219Ebba Emrin21:394:299:3412:1013:2215:3017:5620:3221:39
Kalmar OK4:295:052:361:122:082:262:361:07
317Tekla Gunnarsson22:232:096:1810:3113:1115:5818:4521:2622:23
Emmaboda Verda OK2:094:094:132:402:472:472:410:57
43Sofie Malmqvist23:302:206:3811:1212:4615:4918:4121:4523:30
Kalmar OK2:204:184:341:343:032:523:041:45
52Vendela Stighag23:363:017:4311:2412:4515:1118:1422:1523:36
Kalmar OK3:014:423:411:212:263:034:011:21
620Esther Eriksson23:563:488:0011:5913:1315:5419:0122:2823:56
Kalmar OK3:484:123:591:142:413:073:271:28
75Gustav Klingsell24:324:108:3114:1515:4918:0721:2323:3924:32
Kalmar OK4:104:215:441:342:183:162:160:53
89Svante Arbrandt25:403:498:2512:3114:1317:0120:3324:0725:40
Kalmar OK3:494:364:061:422:483:323:341:33
923Emmy Argus25:512:297:4411:4313:0517:0920:4924:3225:51
Kalmar OK2:295:153:591:224:043:403:431:19
1022Oscar Andersson26:182:307:5113:3515:1718:4522:2325:1626:18
Kalmar OK2:305:215:441:423:283:382:531:02
1121Alma Condrup29:473:269:2114:2716:1719:1523:3228:1029:47
Kalmar OK3:265:555:061:502:584:174:381:37
127Tess Tuvesson30:123:279:1714:4616:2120:1724:5328:3230:12
Kalmar OK3:275:505:291:353:564:363:391:40
13119Agnes Eriksson30:265:2110:0814:5917:2621:3125:1029:1430:26
Kexholms SK5:214:474:512:274:053:394:041:12
1416Alvin Dernegård32:134:3312:3817:3918:4323:3826:5130:5832:13
Ålems OK4:338:055:011:044:553:134:071:15
1513Agnes Haraldsson37:1617:2721:2425:1426:5529:3333:0835:5937:16
Nybro OK17:273:573:501:412:383:352:511:17
1614Amelia Runemalm39:533:009:1214:2717:2623:2529:3436:2439:53
Nybro OK3:006:125:152:595:596:096:503:29
 
11Otvid Abelinej start
Kalmar OK
10Mira Westergrenej start
Kalmar OK
18Isac Adrianej start
Nybro OK
15Ville Malmborgej start
Emmaboda Verda OK
4Alice Gleisnerej start
Kalmar OK
6Hilda Westergrenej start
Kalmar OK
1Melker Nilssonej start
Kalmar OK
 
 
 
D10 (12)2,3 km7 K
PlStartnrNamnTid
1(152)2(151)3(101)4(102)5(103)6(104)7(100)Mål
 
133Alma Fredriksson16:082:056:178:2410:1311:4613:2715:1816:08
Kalmar OK2:054:122:071:491:331:411:510:50
231Elvira Skobe18:372:147:3710:1311:3513:2615:3217:4218:3710:2212:2314:4817:5120:05
Kalmar OK2:145:232:361:221:512:062:100:55*31*32*39*33*34
21:3724:5326:4828:07
*35*36*37*100
328Molly Wirefeldt20:423:008:1711:0712:1514:5217:1419:3920:42
Nybro OK3:005:172:501:082:372:222:251:03
412Saga Fredriksson21:083:4710:0512:5213:5315:5018:1620:1721:08
Kalmar OK3:476:182:471:011:572:262:010:51
532Emilia Jakobsson21:452:518:3211:4212:5415:1418:1420:4421:45
Nybro OK2:515:413:101:122:203:002:301:01
626Hilda Helmersson22:163:219:1312:1313:3715:5918:2521:0622:16
Nybro OK3:215:523:001:242:222:262:411:10
727Hanna Klingsell30:294:0512:3718:0119:3321:5625:5629:3330:29
Kalmar OK4:058:325:241:322:234:003:370:56
824Wilma Lindstrand32:504:1913:1618:0819:5223:0026:4530:4932:50
Kalmar OK4:198:574:521:443:083:454:042:01
925Lova Jönsson34:573:4512:0316:5819:0523:0628:3433:3934:57
Kalmar OK3:458:184:552:074:015:285:051:18
1029Elin Karlsson35:535:3614:2820:0522:1625:2829:5735:0335:53
Torsås OK5:368:525:372:113:124:295:060:50
 
30Hilda Lönerthej start
Nybro OK
34Malva Ståhlgrenej start
Nybro OK
 
 
 
H10 (18)2,3 km7 K
PlStartnrNamnTid
1(152)2(151)3(101)4(102)5(103)6(104)7(100)Mål
 
151Filip Gummesson14:001:545:397:318:229:4911:2513:0714:00
Nybro OK1:543:451:520:511:271:361:420:53
242Gustav Fransson15:122:266:358:359:2811:0112:3114:1615:12
Emmaboda Verda OK2:264:092:000:531:331:301:450:56
341Viktor Argus17:582:227:049:4610:5412:5714:4717:0017:58
Kalmar OK2:224:422:421:082:031:502:130:58
435Olof Lundqvist18:402:417:5610:1611:1413:1215:1417:2318:40
Kalmar OK2:415:152:200:581:582:022:091:17
544Edvin Nelson19:462:377:3510:1912:0814:0716:1318:5019:46
Kalmar OK2:374:582:441:491:592:062:370:56
648Erik Emrin20:302:378:2311:1212:1314:2316:4619:2920:30
Kalmar OK2:375:462:491:012:102:232:431:01
7118Axel Eriksson20:582:498:3211:3212:4315:0917:2620:0120:58
Kexholms SK2:495:433:001:112:262:172:350:57
838Melvin Hansson21:123:018:5111:4812:4814:4917:3420:0421:12
Emmaboda Verda OK3:015:502:571:002:012:452:301:08
949Ludvig Johansson21:222:548:4611:5013:0115:1317:3820:1421:22
Emmaboda Verda OK2:545:523:041:112:122:252:361:08
1039Emil Hesselmark21:273:048:5011:5713:2015:2917:5920:2721:27
Kalmar OK3:045:463:071:232:092:302:281:00
1140Arthur Lindström23:103:089:4012:5214:1016:2819:0422:0423:10
Torsås OK3:086:323:121:182:182:363:001:06
1245Olof Nyquist23:533:5510:1913:4314:5518:2320:3322:5923:53
Emmaboda Verda OK3:556:243:241:123:282:102:260:54
1347Nils Nyquist25:003:4311:2015:3016:3818:5521:1523:4325:00
Emmaboda Verda OK3:437:374:101:082:172:202:281:17
1436Jakob Ellin25:354:4212:2115:3316:3519:1221:5124:2425:35
Kalmar OK4:427:393:121:022:372:392:331:11
1543Simon Waxegård31:063:4111:2616:4318:4122:1526:0430:0531:06
Torsås OK3:417:455:171:583:343:494:011:01
1646Alvin Jakobsson1:00:129:0526:2435:1838:4945:1352:1959:101:00:12
Nybro OK9:0517:198:543:316:247:066:511:02
 
50August Lindhej start
Ålems OK
37Ebbe Jältåsej start
Kalmar OK
 
 
 
D12 (11)2,5 km6 K
PlStartnrNamnTid
1(110)2(112)3(101)4(111)5(104)6(100)Mål
 
159Judith Lundqvist20:483:006:4411:0014:0118:0019:5720:48
Kalmar OK3:003:444:163:013:591:570:51
255Ida Mikosch23:163:027:5511:3515:2620:2022:1923:16
Kalmar OK3:024:533:403:514:541:590:57
353Vera Frid24:056:129:4713:0117:1821:0623:1124:05
Kalmar OK6:123:353:144:173:482:050:54
460Tea Waxegård24:593:388:0611:5917:0321:3623:5424:59
Torsås OK3:384:283:535:044:332:181:05
554Linnea Skobe31:134:138:3113:0323:3727:5930:2231:13
Kalmar OK4:134:184:3210:344:222:230:51
656Ebba Widell33:445:0210:1015:2921:5729:2832:3533:44
Torsås OK5:025:085:196:287:313:071:09
752Maja Fredriksson40:1019:1123:0527:5033:1137:2939:1840:10
Kalmar OK19:113:544:455:214:181:490:52
861Linn Björneld40:3710:2115:3921:2428:0836:5339:4540:37
Kalmar OK10:215:185:456:448:452:520:52
 
58Sara Anderssonej start
Nybro OK
62Tiffany Karlssonej start
Torsås OK
57Alwa Nilssonej start
Kalmar OK
 
 
 
H12 (16)2,5 km6 K
PlStartnrNamnTid
1(110)2(112)3(101)4(111)5(104)6(100)Mål
 
167Lukas Hagberg18:482:276:009:1112:1916:0717:5818:48
Kalmar OK2:273:333:113:083:481:510:50
273Malte Gunnarsson21:002:406:169:5114:2518:2920:1621:00
Emmaboda Verda OK2:403:363:354:344:041:470:44
375Isak Barkstedt21:142:516:4410:4714:3918:3320:2121:14
Nybro OK2:513:534:033:523:541:480:53
478Olle Bengtsson21:182:437:0211:0214:1518:1420:2921:18
Kalmar OK2:434:194:003:133:592:150:49
574Lukas Boman21:552:576:5710:4613:5818:5521:0521:55
Kalmar OK2:574:003:493:124:572:100:50
670Viktor Lundqvist24:564:178:3612:4916:1221:2423:4624:56
Nybro OK4:174:194:133:235:122:221:10
772Oscar Bonnedahl25:123:328:3613:0816:3821:4024:1025:12
Kalmar OK3:325:044:323:305:022:301:02
868Gabriel Sandberg26:256:029:5214:2218:0022:5025:2626:25
Kalmar OK6:023:504:303:384:502:360:59
977Anton Lindström27:283:137:4512:0216:1923:5526:3427:28
Torsås OK3:134:324:174:177:362:390:54
1066Olle Öhlin28:5310:3014:4918:0921:5225:5327:5628:53
Kalmar OK10:304:193:203:434:012:030:57
1165Ville Lundgren29:324:098:3213:1919:3725:4528:2529:32
Kalmar OK4:094:234:476:186:082:401:07
1276Max Dahl29:515:2410:2515:2519:2125:5828:5029:51
Kalmar OK5:245:015:003:566:372:521:01
1364Hugo Lundgren35:5910:4415:5220:4726:1632:2135:0735:59
Kalmar OK10:445:084:555:296:052:460:52
1463Oskar Nyquist57:4817:3125:4033:5241:4052:0756:3957:48
Emmaboda Verda OK17:318:098:127:4810:274:321:09
1571Adam Hesselmark1:22:0627:2941:2348:061:11:151:17:301:20:481:22:06
Kalmar OK27:2913:546:4323:096:153:181:18
 
69Olle Jältåsej start
Kalmar OK
 
 
 
D14 (8)3,4 km9 K
PlStartnrNamnTid
1(113)2(114)3(141)4(146)5(143)6(112)7(111)8(147)9(100)Mål
 
185Malva Jönsson44:522:506:2814:1617:4424:2128:4935:2342:0744:0044:52
Kalmar OK2:503:387:483:286:374:286:346:441:530:52
284Natalie Westlund49:163:008:0216:3119:4526:5131:0638:1046:3648:2549:16
Torsås OK3:005:028:293:147:064:157:048:261:490:51
379Ebba Lindstrand50:523:137:1816:1620:2728:0632:0439:2547:4549:4750:52
Kalmar OK3:134:058:584:117:393:587:218:202:021:05
482Lisa Olsson52:382:094:3116:4219:0324:2238:5644:2750:2851:5052:38
Torsås OK2:092:2212:112:215:1914:345:316:011:220:48
583Elin Andersson58:532:569:0018:2121:5929:1035:1847:5456:1457:5758:53
Kalmar OK2:566:049:213:387:116:0812:368:201:430:56
681Filippa Söderberg1:04:372:145:4618:4521:1926:2846:0554:161:01:401:03:301:04:37
Kalmar OK2:143:3212:592:345:0919:378:117:241:501:07
786Meja Hansson1:06:573:1810:2325:4729:4540:0245:4154:581:02:461:06:011:06:57
Emmaboda Verda OK3:187:0515:243:5810:175:399:177:483:150:56
 
80Annie Gleisnerej fullf.3:027:5124:2228:01-------------------------
Kalmar OK3:024:4916:313:39
 
 
 
H14 (10)3,4 km9 K
PlStartnrNamnTid
1(113)2(114)3(141)4(146)5(143)6(112)7(111)8(147)9(100)Mål
 
188Olle Kallerbäck33:492:035:5210:3013:1618:0020:5726:0631:3633:0033:49
Emmaboda Verda OK2:033:494:382:464:442:575:095:301:240:49
292Rasmus Johansson38:002:098:4914:1316:2421:0524:0529:5235:4837:1438:00
Nybro OK2:096:405:242:114:413:005:475:561:260:46
391Jonathan Konradsson38:472:165:1112:1615:1520:5024:3229:4336:2437:5338:47
Kalmar OK2:162:557:052:595:353:425:116:411:290:54
496Oliver Eriksson39:142:047:1912:4415:3419:5025:4030:0437:1538:3139:14
Emmaboda Verda OK2:045:155:252:504:165:504:247:111:160:43
589Isak Hagberg42:071:484:4916:5819:0625:0928:3333:3839:4941:2742:07
Kalmar OK1:483:0112:092:086:033:245:056:111:380:40
694Ville Ekström43:162:134:539:5812:0616:5830:0334:5741:1142:3343:16
Ålems OK2:132:405:052:084:5213:054:546:141:220:43
787Adam Nelson52:172:568:2616:1020:1028:4133:1640:5649:1851:1552:17
Kalmar OK2:565:307:444:008:314:357:408:221:571:02
893Simon Fogelström53:1610:1113:5819:0821:3926:5540:0245:4450:5952:2753:16
Torsås OK10:113:475:102:315:1613:075:425:151:280:49
995Hugo Unosson55:472:094:4724:5328:3938:1941:4247:4353:3055:0155:47
Kalmar OK2:092:3820:063:469:403:236:015:471:310:46
 
90Erik Alrikssonej start
Nybro OK
 
 
 
D16 (7)4,4 km13 K
PlStartnrNamnTid
1(113)2(114)3(149)4(142)5(141)6(146)7(143)8(150)9(110)10(111)11(144)12(147)13(100)Mål
 
197Tilda Gunnarsson58:052:367:1112:2417:2420:1823:0929:4034:1236:0442:2947:5255:1457:0358:05
Emmaboda Verda OK2:364:355:135:002:542:516:314:321:526:255:237:221:491:02
2101Erika Robertsson1:04:392:296:1812:3718:2821:2225:3332:1338:1240:2747:0154:151:01:461:03:461:04:39
Ålems OK2:293:496:195:512:544:116:405:592:156:347:147:312:000:53
4:42:524:47:564:51:114:54:415:00:045:03:245:05:14
*94*42*111*74*36*85*200
399Tuva Ekström1:11:052:196:5617:0024:3827:5731:3838:4044:4347:0053:481:00:121:08:001:09:591:11:05
Ålems OK2:194:3710:047:383:193:417:026:032:176:486:247:481:591:06
 
100Kajsa Ekdahlej fullf.2:216:4327:37--------------------------------------------------
Emmaboda Verda OK2:214:2220:54
103Ottilia Törnkvistej fullf.3:149:03-------------------------------------------------------
Ålems OK3:145:49
98Ebba Alrikssonej start
Nybro OK
102Ellen Kallerbäckej start
Emmaboda Verda OK
 
 
 
H16 (6)4,4 km13 K
PlStartnrNamnTid
1(113)2(114)3(149)4(142)5(141)6(146)7(143)8(150)9(110)10(111)11(144)12(147)13(100)Mål
 
1108Gustav Olsson33:351:453:396:259:3911:2513:2116:2320:0121:5025:4128:0531:4032:4933:35
Torsås OK1:451:542:463:141:461:563:023:381:493:512:243:351:090:46
2105Simon Eriksson43:131:485:488:3812:5114:5717:0221:0825:2327:4633:0437:1441:0342:2043:13
Emmaboda Verda OK1:484:002:504:132:062:054:064:152:235:184:103:491:170:53
3104Adrian Skobe46:261:579:0311:3215:5417:5320:0724:0428:1629:5934:2738:0144:0845:2846:26
Kalmar OK1:577:062:294:221:592:143:574:121:434:283:346:071:200:58
4106Edvin Strandberg54:202:465:4610:1017:5421:2024:2029:4736:1137:4242:3946:4551:5553:3054:20
Kalmar OK2:463:004:247:443:263:005:276:241:314:574:065:101:350:50
 
109Elias TorstenssonFelst.2:055:2310:3924:5127:2730:3936:5347:3550:0755:15----------1:05:151:06:06
Emmaboda Verda OK2:053:185:1614:122:363:126:1410:422:325:0810:000:51
107Oscar Lindhej start
Ålems OK
 
 
 
HD13-16 (8)2,7 km7 K
PlStartnrNamnTid
1(152)2(151)3(112)4(102)5(111)6(104)7(100)Mål
 
1112Ferdinand Klingsell28:433:138:5413:1017:5020:5825:3027:4828:43
Kalmar OK3:135:414:164:403:084:322:180:55
2114Merle Mikosch29:332:407:589:5315:5521:5726:4028:3829:33
Kalmar OK2:405:181:556:026:024:431:580:55
3115Algot Lindström31:002:538:2112:3118:4122:2227:4830:1031:00
Torsås OK2:535:284:106:103:415:262:220:50
4113Amanda Carlsson33:013:208:5511:3518:2724:0929:1732:0333:01
Torsås OK3:205:352:406:525:425:082:460:58
5116Maja Larsson35:312:499:5212:1919:5324:5330:5134:1935:31
Kalmar OK2:497:032:277:345:005:583:281:12
6110Axel Condrup43:022:016:418:3213:5536:3240:2442:1643:02
Kalmar OK2:014:401:515:2322:373:521:520:46
 
111Edvin Erikssonej start
Torsås OK
117Linnea Lindhej start
Ålems OK